Niezwykle udana dla naszej organizacji VI Gala Mistrzów Sportu za nami!

Na wspomnianej Gali Mistrzów Sportu nasz klub SL Salos Żyrardow otrzymał Nagrodę za Najlepsze Wydarzenie Sportowe roku 2020, a była nim organizacja XXIV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Nagrodę z rąk Lucjana Chrzanowskiego, prezydenta miasta Żyrardowa odebrali prezes klubu Michał Ciecharowski, a także wiceprezes klubu a zarazem kierownik Oratorium przy parafii Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie ks. Łukasz Owsianko.

Prezes Michał Ciecharowski podziękował za docenienie zorganizowanego przez SL Salos Żyrardów wydarzenia sportowego które było dużą promocją naszego miasta. Wyraził słowa wdzięczności za pomoc przy organizacji zawodów skierowane do Prezydenta Miasta, władz samorządowych, działaczy, trenerów, wolontariuszy a także ks. Łukasza Owsianko – w szczególności za wnoszenie dobrej energii w każde przedsięwzięcie.

Wiceprezes ks. Łukasz Owsianko skierował słowa uznania dla zawodników i organizatorów tego niezwykłego wydarzenia. Dodał iż jest pytany przez włodarzy innych klubów o organizację kolejnej tak świetnej imprezy sportowej. W zwięzłej wypowiedzi zawarł także przypomnienie o podstawowej idei jaką niesie działalność klubu SL Salos Żyrardów – wychowywania młodzieży.

Sięgając pamięcią do tamtego wydarzenia z dumą przypominamy, iż reprezentanci SL Salos Żyrardów wywalczyli w tych zmaganiach brązowy medal. Dawid Kusio będący medalistą tych zawodów zajął wysokie 5 miejsce w Plebiscycie na Najlepszego Zawodnika ubiegłego roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym, nagrodzonym oraz Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos RP za współpracę.

A.